Zbiorniki roztwarzania reagentów

Oferujemy szeroką gamę zbiorników roztwarzania różnego rodzaju reagentów celem uzyskania roztworu lub zawiesiny takich produktów jak polielektrolit, wapno, aktywny węgiel pylisty, wodorowęglan sodu i in.
Zbiorniki wykonujemy na konkretne zamówienie wg oczekiwać i wymogów nabywcy w różnym wykonaniu (PP, PE, stal nierdzewna), wyposażeniu i stopniu zautomatyzowania.

Uzyskane roztwory wodne takie jak mleko wapienne czy zawiesina węgla wykorzystywane są m.in. w procesach uzdatniania wody czy oczyszczania ścieków.

 

Standardowe wielkości oferowanych zbiorników wahają się od 500 do 5000 l, niemniej Sodimate, dla konkretnych realizacji, może zaoferować pojemności nawet do 20 m3 w wykonaniu ze stali zabezpieczonej antykorozyjnie. Podstawowy moduł zbiornika zgodny jest z powyższym rysunkiem, z tym, że typ stosowanych podzespołów oraz ich umiejscowienie jest zmienne i zależy od aplikacji oraz wymogów zamawiającego.

Zamknięta konstrukcja wyposażona w odpowietrznik ze specjalnym filtrem hydrofobowym, przy prawidłowej eksploatacji, umożliwia ograniczenie do minimum uciążliwą emisję pyłu, a przy zastosowaniu dodatkowych modułów (filtry przeciwpyłowe suche lub wodne, system wychwytywania węgla pylistego Sodimix) całkowitą jej eliminację.

 

Dobór wielkości i wyposażenia zbiornika uzależniony jest w pierwszej kolejności od typu produktu i jego roztworu (mleko wapienne, zawiesina pylistego węgla aktywnego, polielektrolit) oraz wielkości poboru i wymaganą koncentrację. Dalej pod uwagę bierze się umiejscowienie zbiornika, sposób instalacji, długość przesyłu, dopasowanie do poprzedzającego układu dozowania produktu sypkiego, indywidualane oczekiwania klienta w zakresie typu/ jakości podzespołów, typu zabezpieczeń etc.

Prawidłowo dobrany zbiornik gwarantuje uzyskanie jednorodnej mieszani i niezawodną pracę układu.

 

 

 
 

W uzupełnieniu zbiorników roztwarzania, celem uzyskania kompletnej linii przygotowania i dozowania roztworu/ zawiesiny mleka wapiennego czy aktywnego węgla pylistego, oferujemy wersje SKID, gdzie na jednej platformie montowane są agregaty pompowe przygotowanej mieszanki pozwalające na doprowadzenie roztworu w miejsce jego odbioru w  danym układzie technologicznym.

Standardowy zestaw SKID składa się z elementów przedstawionych poniżej.

 

  • logo equimo

  wyłączny przedstawiciel w Polsce 

  EQUIMO

   

  ADRES: ul. Zapłocie 2, 62-001 CHLUDOWO

  TELEFON : 501 218 090

  DZIAŁ TECHNICZNY: 509 918 062

   

  E-MAIL:

  equimo@equimo.pl